ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

YAĞ YAKIT FİLTRASYON CİHAZI VE KALİTE KONTROL EKİPMANI KİRALAMA HİZMETİ


Hidrolik, dişli, kompresör, türbin v.b. yağların ve dizel yakıtların filtrasyonuna yönelik cihaz ve ekipman kiralama hizmetlerimiz mevcuttur. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmekteyiz. Aşağıda yer alan cihazlar ve sistemlerin kiralık olan modelleri mevcuttur. Müşterilerden cihaz ekipman kiralama talebi geldiğinde uygun cihazımızı müşterimize kullanma ve güvenlik eğitimlerini verdikten sonra ilgili ekipmanı teslim ediyoruz. 


KİRALIK - YAĞ YAKIT FİLTRASYON CİHAZLARI VE KALİTE KONTROL EKİPMANLARI


AFS TN-6FH-750-BSC-MYFC

Hidrolik sistemlerdeki hidrolik yağlar, türbin sistemlerindeki türbin yağları, metal işleme sektöründeki ısıl işlem yağları, honlama yağları, saf kesme yağları, yağlama ve sirkülasyon yağları, kompresörler için kompresör yağları, dizel motorlarda kullanılan motorin için uygun filtrasyon sistemimiz AFS Serisi Hippo Sistem Yağ Filtrasyon Cihazlarıdır. 

Bu sistemi kullanan bazı sektörler şu şekildedir. Alüminyum metal enjeksiyon ve ekstrüzyon makineleri olan fabrikalar, çimento fabrikaları, beton santralleri, plastik enjeksiyon makinesi olan fabrikalar, kağıt ve karton fabrikaları, demir çelik sektörü ve metalurji tesisleri, cam fabrikaları, enerji santralleri, seramik fabrikaları, otomotiv sektörü ve otomobil fabrikaları, dökümcüler, tekstil fabrikaları, ağaç işleme fabrikaları, tamirhaneler, madencilik sektörü, marine ve deniz sektörü, yakıt depolama istasyonları ve taşıma tesisleri, ısıl işlem tesisleri, refrakter fabrikaları, kısaca mineral bazlı ve viskozitesi 220 cSt'ye kadar olan tüm yağlar için bu sistem uygundur.

 


AFS NOYAS-FGV-2F-S-75L-MYFC

AFS TN-6F-750 BSC MYFC

Hidrolik sistemlerdeki hidrolik yağlar, türbin sistemlerindeki türbin yağları, metal işleme sektöründeki ısıl işlem yağları, honlama yağları, saf kesme yağları, yağlama ve sirkülasyon yağları, kompresörler için kompresör yağları, dizel motorlarda kullanılan motorin için uygun filtrasyon sistemimiz AFS Noyas Serisi Fiberglass Sistem Yağ Filtrasyon Cihazlarıdır. 

Bu sistemi kullanan bazı sektörler şu şekildedir. Alüminyum metal enjeksiyon ve ekstrüzyon makineleri olan fabrikalar, çimento fabrikaları, beton santralleri, plastik enjeksiyon makinesi olan fabrikalar, kağıt ve karton fabrikaları, demir çelik sektörü ve metalurji tesisleri, cam fabrikaları, enerji santralleri, seramik fabrikaları, otomotiv sektörü ve otomobil fabrikaları, dökümcüler, tekstil fabrikaları, ağaç işleme fabrikaları, tamirhaneler, madencilik sektörü, marine ve deniz sektörü, yakıt depolama istasyonları ve taşıma tesisleri, ısıl işlem tesisleri, refrakter fabrikaları, kısaca mineral bazlı ve viskozitesi 680 cSt'ye kadar olan tüm yağlar için bu sistem uygundur.

 


YÜKSEK DEVİRLİ KATI SIVI SANTRİFÜJÜ

Oilmax Systems Pvt Ltd firmasının kalifiye ve eğitimli profesyonellerden oluşan ekibinin ürettiği ve ihraç ettiği, Basınç Tahrikli Santrifüj Yağ Temizleme Sistemi onların Türkiye temsilcisi olarak burada satıyoruz. Üstün kaliteli hammaddelerden üretilen bu ürünler sağlam bir yapıya sahiptir. Bu ürünler, düzgün ve doğru çalışmasını sağlamak için verimli kalite uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından test edilir. Basınç Tahrikli Santrifüj Yağ Temizleme Sistemi, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre farklı özelliklerde bizden temin edilebilir. 

Endüstride kullanılan birçok sıvı yağ çeşidi v.b. için en ekonomik filtrasyon çözümlerinin başında santrifüj cihazları gelir. Bu cihazlarda sarf malzeme olmadığı için uzun vadede ekonomik olur. Merkezkaç kuvvetinin sıvıdan çamurumsu partikülleri ayrıştırması prensibiyle çalışır. Yüksek hızla dönen bir rotor vardır. (6.000 devir/dak) Buraya yağ cihazın üzerinde entegre bir pompa vasıtasıyla veya doğal akış ile beslenir. Bazı modellerde pompa motor düzeneği vardır. Motor devri ve pompa debisine göre değişen akışlarda besleme yapılabilir. Daha sonra 6.000 d/d ile dönmekte olan rotorun üzerine oturtulmuş linerin (kova) iç çeperlerine çamurumsu partiküller merkezkaç kuvvetinin etkisi ile yapışmaya ve birikmeye başlarlar. İşlem bu liner (kova) dolana kadar devam eder. Partikülünden ve çamurundan arıındırılan sıvı veya yağ çıkışa gider.


AFS VAKUM PURIFIER SİSTEMİ

AFS Purifier tip filtre sistemleri partikül filtreleme ile yağdan su ayrıştırma özelliğini birleştirmiş offline ve online filtre sistemleridir. Bu sistemler yağ içindeki çözünmüş ve çözünmemiş suyu yağdan ayrıştırabilmektedirler. Yağda su karışımı probleminin sürekli olduğu gemi v.b. yakıt sistemlerinde, jeneratörlerde, hidrolik, yağlama ve dişli yağı sistemlerinde kullanılmaktadırlar. Farklı yağlama ve hidrolik sistemlerinin ihtiyaçlarına göre farklı kapasitede dizayn edilebilirler. Böylece istenilen yağ temizlik değerlerine ulaşıldığı gibi aynı zamanda bu işin ekonomik olmasıda sağlanır. 

Yüksek su girişinin oluştuğu yerlerde, purifier su ayırma sistemlerimiz günlük 100 litreye kadar su ayırabilmektedir. Gerçek su ayırım oranı, sistem tasarımı, yağ türü, sıcaklık, viskozite, su içeriği ve katkı maddeleri de dahil olmak üzere bir çok etkene bağlıdır. NOSAS vakum prensibi ile yağ içerisine karışmış suyu ayırmak için üretilmiştir. NOSAS çözünmüş veya çözünmemiş suyun yanı sıra yağın içerisindeki yabancı gaz ve kimyasalları ayırmak için de kullanılır. Makina çalışma prensibine göre, emiş pompası ile yağ rezevuardan alınır. 

Normoil filtre sitemi ile katı partikül temizliği yapılır. Ardından partikülünden arındırılmış sulu yağ ısıtıcı haznesine gelir ve sonra bir vakum odasına (maksimum 60 °C sıcaklık) gönderilir. Su saf vakum buharlaştırma yöntemi ile yağdan ayrıştırılır ve çıkışta Normoil filtre sitemi ile tekrar katı partikül temizliği yapılır ve yağ tekrar sistem rezervuarına gönderilir. Bu çevrim tam otomatik çalışır. İstenilen yağ sıcaklığı, ısıtıcıya entegre bir termostat ile kontrol altında tutulur. Yağın rezervuardan emilmesi, ısıtıcı odası, vakum odası ve tekrar rezervuara gönderilmesi tam otomatik bir işlemdir ve PLC tarafından kontrol edilir. Gaz halinde su tanklarına gelen yabancı sıvılar biriktirilir ve su maksimum seviyeye ulaştığında otomtik olarak tahliye edilir.


TORBA FİLTRE SİSTEMİ

AFS-FCS Torba Filtre Sistemleri ve İngiliz Filtertechnik markalı ithal torba filtrelerimiz ve hazneleri mevcuttur. Filtre haznelerinde hem ithal hem yerli imalat seçenekleri mevcuttur. Ayrıca kalitesi ithal ürünlerden daha iyi olan yerli imalat torba filtrelerimiz de mevcuttur. 

Bununla birlikte, sonuçta, nihai seçim, öngörülen işletme maliyetlerinizde kalırken tesisinizin performans taleplerini karşılamak için doğru filtreleme teknolojisini elde etmeye gelir. Hem torba hem de kartuş tarzı filtreler çıkarılabilir medya sunar, ancak her bir ortam türünün avantajları ve dezavantajları olduğu için nihai karar uygulamaya dayanmalıdır. Torba filtreler çoğu endüstriyel uygulama için genellikle en iyi seçimdir. Torba filtreler, uygulamaya bağlı olarak aktif karbon, naylon monofilament ve iğne keçesi ağ gibi geniş bir filtreleme ortamı yelpazesi kullanır. 

Torba filtreler, atık katıları torbanın içine sıkıştırarak çalışır ve nispeten düşük maliyetli bir endüstriyel filtrasyon şekli olarak kabul edilir. Bununla birlikte, çoğu torba filtreler kartuş filtreden daha küçük bir yüzey alanına sahiptir. Düşük toplam işletme maliyeti, torba filtreleri, kendi kendini temizleme sisteminin maliyetinin haklı olmayacağı küçük parti işlemleri için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, daha küçük operasyonlarda yüksek bertaraf maliyetine yol açmayan yüksek torba değiştirme sıklığı olmayacaktır. Bu arada, torba filtreleme sistemleri kartuş filtrelerden daha az katı atık üretme eğilimindedir ve bu da kullanıcının atık hacmini en aza indirmek istediği uygulamalar için mükemmel bir seçimdir. Torba filtreler, soğutma kulesi suyu, enjeksiyon suyu, biyodizel üretimi, soğutucu filtrasyonu, iyileştirme alanları ve RO koruması gibi birçok uygulamada endüstriyel bir su ve yağ filtrasyon çözümü olarak kullanılmıştır. Torba filtreler ve torba filtre muhafazaları katı atık malzemeleri atık sudan ve yağdan etkili ve çevre dostu bir şekilde çıkarabilir. Torba filtreler, düşük maliyetli olmaları ve kullanımı kolay oldukları için kolay ve verimli bir seçenektir.


FS9V2 SERİSİ - LAZER PARTİKÜL SAYIM CİHAZLARI

Particle Pal, Yağlar ve Dizel Yakıtlar için ISO, NAS ve SAE Partikül Temizliği okumaları ve Su İçeriği analizi sağlayan bağımsız bir taşınabilir ölçüm sistemidir. Şarj edilebilir bir batarya, yüksek basınçlı iç dişli pompası ve kontrollü akış hızı ile eksiksiz. İster yerinde ister laboratuvarda olsun, Parçacık Palı, yağınızın veya yakıtınızın durumunu anlamanıza izin vermek için gerçek zamanlı olarak temizlik okumaları sağlayacaktır. 

FS9V2 ünitelerimiz artık tüm bağlı sensörleri gerçek zamanlı olarak gösteren tek bir LCD'ye sahiptir. Tablo halinde veya grafik formatında yazdırılabilecek sonuçların basit bir USB veri aktarımı ile veri yakalamak için dahili bir bellek ekledik. Ayrıca, bağlı bir bilgisayara USB aktarımı yoluyla gerçek zamanlı temizlik verilerini grafik biçiminde gösteren güçlü trend yazılımı da dahildir. Su sensörleri, herhangi bir yağın nemini % doygunluk olarak göstermek için dahil edilebilir. Dizel yakıtlar için milyon başına orijinal su parçaları (PPM) sensörü ekleyebiliriz.

Ayrıca yakıtlar için, dizel yakıtın yoğunluğundaki ufak değişikliklerden şüphelenildiğinde yardımcı olan en ufak bir değişikliği doğru bir şekilde tespit eden bir yoğunluk sensörü versiyonu geliştirdik. Tüm Parçacık Palleri tanklarda depolanan yağdan veya numune şişelerinden çekilebilir. 

Alternatif olarak, üniteler basınçlı sistemlerden gelen yağları 350 Bar giriş basıncı kapasitesine sahip bir Yüksek Basınç adaptörü ile analiz edebilir. Yağ 40-55 C'ye önceden ısıtıldığında 420 cst'ye kadar viskoziteler standart olarak ölçülebilir ve daha yüksek viskoziteli yağların ölçümü de sağlanır. (* Oda sıcaklığında 100 cst yağ 350 cSt'dir.) Partikül temizliği ve su içeriği verilerini bilen Hidrolik, Yağlama ve modern Dizel yakıt sistemleri, ciddi sistem arızalarını ve bileşen hasarını önleyebilir. Yağ ve dizel yakıt temizliğini gerçek zamanlı test ederek, hassas bileşenleri korumak için gerekli koruma sağlanabilir.
 

Paradan tasarruf edin, pahalı arıza sürelerini önleyin ve gerçek zamanlı olarak yağ veya yakıt kirlilik seviyenizi görün! Proaktif bakım ve çevrimiçi izleme için mükemmel olan PC9001, anlık LED okuma, bilgisayar arayüzü ve trend yazılımı ile sürekli bir partikül sayacıdır. Kullanımı kolaydır, düşük maliyetlidir, zorlu ortamlar için hassastır ve yapılmıştır ve kontaminasyon seviyelerindeki değişiklikleri size bildirmek için alarm olarak kullanılabilir. 
 

Yüksek sıcaklık ve basınç seçeneklerinin yanı sıra 2 ila 424 cSt aralığında çok çeşitli yağ bazlı ürünleri deneyin. PC9001 yazılımı, uzun süreli eğilim, yuvarlanma ve bitmiş bileşen test sonuçları ve kalite kontrolü, temiz seviyelere ulaşıldığında raporlamak için çevrimiçi yıkama, arşivleme için raporlama ve günlükler için idealdir.

 
Copyright © 2020 ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN VE TİC LTD ŞTİ. Designed By Mehmet ATAN
Master marketing digital