ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

HASSAS YAĞ FİLTRASYON HİZMETİÖncelikle yağların neden filtrelenmesi gerektiğini kısaca özetleyelim. Yağlarınız aşırı kirlenmiş olabilir, içerisinde su olabilir, yanlışlıkla yağın içine su karıştırılmış olabilir, eşanjörden soğutma suyu v.s. karışabilir, yağ farklı bir yağ ile karıştırılırsa katık paketlerindeki element ve kimyasalların birbirleriyle olumsuz etkileşmesi sonucu çabuk bir şekilde çamurlaşabilir.

Bahsettiğimiz hassas filtrasyon 3 mikronluk kartuş filtrelerle yapılan bir işlemdir. Saç telimizin ortalama kalınlığı 75 mikrondur. 40 mikronun daha altını göz ile algılamak mümkün değildir. 

Hidrolik, türbin v.s. gibi yağlarda istenilen temizlik seviyesi NAS6 'dır. Özellikle servo hidrolik sistemlerde NAS6 seviyesinde temizlik mutlaka gereklidir. Sıfır yağlar NAS8-9 seviyesindedir. Bu konuda detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz! 

Hassas yağ filtrasyon hizmetinde izlediğimiz prosedür ve yöntemler şu şekildedir.

Öncelikle müşteriden istediğimiz bazı bilgiler vardır. Bunlar, müşterinin hangi tür yağında filtrasyon yaptırmak istediği, filtrelenecek yağın miktarı, yağın viskozitesi, bazen markası, kaç adet yağ tankı veya sistemi olduğu, yağının kirlilik durumu, yağ analizi yapılıp yapılmadığı, yağın içindeki su oranı, işin aciliyet durumu, tank temizliği yapılıp yapılmayacağı gibi birtakım bilgileri aldıktan sonra uygun filtrasyon sistemini hesaplıyoruz.

 


 

Cihazlarımızın debisini göz önünde tutarak, kullanılan filtre kartuşlarının mikron ölçüsünü baz alarak, müşterinin ihtiyacı olan temizlik seviyesine göre bir maliyet çalışması yapıyoruz. Bu çalışmada müşterinin hangi şehirde olduğunu da hesaba katmak durumundayız. 

Çünkü İstanbul dışında bir firmaya filtrasyon hizmeti vereceğimiz zaman, yol masraflarını, iş için çalışacak personelin konaklama ve yeme içme maliyetlerini ve yevmiyelerini (Anadoluya gidildiği zaman ekstra mesai ücretleri) hesaba katmak zorundayız.

Kullanacağımız (sarf edilecek) filtre elemanı (kartıuşu) sayısını ve maliyetini de hesaplıyoruz. Ayrıca filtrasyon cihazının ne kadar süre çalışacağına bağlı olarak bir amortisman ücretini de hesaba katarak maliyet çalışmasını tamamlıyoruz.

Vereceğimiz teklifte müşterinin yağ türü ve miktarına bağlı olarak toplam filtrelenecek yağ miktarının %35'ini geçmeyecek şekilde bir fiyat çalışması yapıyoruz. 
Bu çalışmayı tamamladıktan sonra müşteriye yapılacak olan yağ filtrasyon hizmeti işi için bir teklif sunuyoruz.

Teklif olumlu sonuçlanıp iş bize verildiği zaman izlediğimiz çalışma yöntemi şu şekildedir. İşin başlaması ve bitişine kadarki süreçte her türlü iş güvenliği ve şirket içi (müşteri) prosedürlere uyuyor ve işi temiz ve etkin bir şekilde tamamlıyoruz. İşe başlamadan önce ilgili tanklardan aldığımız kirli yağ numuneleri ile iş bitiminde aynı tanklardan aldığımız filtrelenmiş yağ numunelerinin kendi lazer partikül sayım cihazımızla ölçümünü yapıp yağın temizlik seviyesini tespit ediyoruz. 

Müşteri dilerse bu numuneleri detaylı yağ analizini de yaptırabiliyoruz. Bu durumda analiz ücretlerini müşteri ile görüşerek hangi tarafın karşılayacağını tespit ediyoruz. Detaylı yağ analiz hizmeti fiyata dahil edilmemişse ücretini müşteri karşılıyor.

Özetlemek gerekirse, yağ filtrasyon hizmetinde 2 tip çalışma yöntemi vardır. Bunlar anahtar teslim yağ filtrasyon hizmeti ve cihaz kiralama hizmetidir. Anahtar teslim yağ filtrasyon hizmetinde müşterinin talebine bağlı olarak tank temizliği de projeye dahil edilebilir.
 


Eğer yağ suyla emülsiyon hale gelmişse öncelikle yağın kurutulması gerekir.

Projede önce yağ kurutma ardından, tank temizliği ve yağ filtrasyon işi olarak teklif sunulur. Bu hizmetlerin herbiri ayrı ayrı fiyatlandırılır. Bazı durumlarda müşteriler yağ filtrasyon işini kendi personeli ile yapmak isterler. Bu gibi durumlarda bizden sadece yağ filtre cihazı kiralarlar. 

Sonuç olarak, her ne şekilde yapılırsa yapılsın yağ filtrasyon işi çok önemlidir. Eğer sistemlerinizde kirli veya sulu yağ çalışıyorsa şunu iyi bilmelisiniz ki çok büyük arızalar (pompa, valf, piston, rulman v.s.) çok yakın demektir. Bu arızaların sonuçları ise, duruşlar, parça ve işçilik maliyetleri, yağın bozulması ve üretim kaybı olarak ekstra ciddi maliyetlere sebep olur.

Size sadece bir e-posta (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. / This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) veya telefon (0212 325 1561 - 0554 410 8406) kadar yakınız!

 
Copyright © 2020 ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN VE TİC LTD ŞTİ. Designed By Mehmet ATAN
Master marketing digital