ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

AFS NOYAS SERİSİ FİBERGLASS SİSTEM MOBİL YAĞ FİLTRASYON CİHAZLARI


AFS NOYAS-FGV-2F-S-75L-MYFC

AFS TN-6F-750 BSC MYFCHidrolik sistemlerdeki hidrolik yağlar, türbin sistemlerindeki türbin yağları, metal işleme sektöründeki ısıl işlem yağları, honlama yağları, saf kesme yağları, yağlama ve sirkülasyon yağları, dişli ve redüktör yağları, kompresörler için kompresör yağları, motorin yakıt için uygun filtrasyon sistemimiz AFS NOYAS Serisi Fiberglass Sistem Yağ Filtrasyon Cihazlarıdır. 
Bu sistemi kullanan bazı sektörler şu şekildedir. Alüminyum metal enjeksiyon ve ekstrüzyon makineleri olan fabrikalar, çimento fabrikaları, beton santralleri, plastik enjeksiyon makinesi olan fabrikalar, kağıt ve karton fabrikaları, demir çelik sektörü ve metalurji tesisleri, cam fabrikaları, enerji santralleri, seramik fabrikaları, otomotiv sektörü ve otomobil fabrikaları, dökümcüler, tekstil fabrikaları, ağaç işleme fabrikaları, tamirhaneler, madencilik sektörü, marine ve deniz sektörü, yakıt epolama istasyonları ve taşıma tesisleri, ısıl işlem tesisleri, refrakter fabrikaları, kısaca mineral bazlı ve viskozitesi 680 cSt'ye kadar olan tüm yağlar için bu sistem uygundur.


TEKNİK BİLGİLER

ProfileCihazın debisi 4.500 lt/saat'tir. Bu cihazda kullanılan vidalı pompa 1.500 d/dk elektrik motoru ile 75 lt/dk ve 4.500 lt/saat debi elde etmek mümkündür. Bu değerler 40 C'de ve 46 cSt yağ için geçerlidir. Cihazda yüksek viskoziteli yağlarda sistemin rahat çalışması için motor sürücü kullanılmaktadır. Motor sürücü ile motorun devri düşürülerek soğuk ve yüksek viskoziteli yağlarda cihazın rahat ve sessiz ve daha düşük basınçta çalışması sağlanır. Cihazın normal çalışma basıncı normal şartlardaki yağlar için 2 bardır. Cihazın üzeirnde yüksek basınçlarda filtre haznelerini, pompayı ve motoru korumak için by-pass hattı mevcuttur. 10 barda by-pass hattı devreye girer ve pompa ve hazneleri korur. 


Filtre hazneleri alüminyum alaşımıdır. 15 bar basınca dayanıklıdır. 80 C maksimum çalışma sıcaklığına sahiptir. Cihazın üzerinde 2 adet 0-25 bar manometre vardır. Bunlardan birisi pompanın emiş basıncını diğeri ise filtre haznelerinde oluşan basıncı gösterir. Cihazın normal çalışma basıncı ile 5 bar fark oluştuğu zaman filtrelerin değiştirilmesi gerekir. Basınç 5 bar arttığında filtre elemanları (kartuşlar) dolmuş demektir. Cihazda kullanılan pompa seçimi filtre elemanlarının geçirgenliğine göre yapılır. Herbir filtre kartuşu 638 lt/dk geçirgenliğe sahiptir. 2 adet filtre haznesi ve içindeki filtre elemanları birbirine seri bağlıdır. Cihazda kullanılan fiberglass filtre elemanlarının herbiri 2,5 kg partikül tutar fakat aynı zamanda su tutabilme özelliği yoktur. Yağın veya yakıtın içindeki suyun filtrasyonu için su tutuculu filtreler mevcuttur. Bu filtrelerin geçirgenlik ölçüsü 3 ve 6 mikrondur. Talebe bağlı olarak mikron ölçüleri artırılabilir. Bu Fiberglass Filtrasyon Sistemi ile 3 ve 6 mikronluk filtreler ile yeterince uzun süreli filtrasyon yapıldığında NAS4 seviyesini elde edebilirsiniz.


ÖRNEK UYGULAMALAR

ProfileCihazda isteğe bağlı olarak anlık yağ kirlilik ölçümü ve su tayini yapabilen online partikül sayacı kullanılabilir. Cihazın mobil olması ve şekil olarak nispeten ergonomik olması kullanım kolaylığı sağlar. Cihazın motor sürücüsü ile aynı zamanda motor ve pompa yönü ayarlama sorunu da kalmaz. Çünkü motor sürücü 380 Volt'luk elektrik motorunun fiş girişini 220 Volta ayarlar ve cihaz herhangi yerde 220 Volt'luk prize takılarak kullanılabilir. Cihazda kullanılan tüm malzemeler 1.sınıf ve kaliteli malzemelerdir. Cihazın emiş hortumu 1,5 " (1.1/2") ve basma hortumu ise 1.1/4" şeffaf telli hortumdur. Hortum giriş ve çıkış bağlantıları kullanım kolaylığı sağlaması açısından hidrolik jak ile yapılmıştır. Cihazın filtre elemanı değişimi ve bakımı çok kolaydır.


Cihazın işletmeye sağladığı avantajların bazıları şu şekildedir. Yapılan cihaz yatırımının geri dönüşü yağ miktarına ve sarfına bağlı olarak ortalama 3-6 aydır. Bazen 1 ay ve daha kısa süreli de olabiliyor. Bu tip hippo filtrasyon sistemini kullanarak işletmede elde edeceğiniz avantajlar; kirli yağlardan kaynaklı duruşların azalması ve bitmesi, üretim kaybının önlenmesi, işçilik ve bakım maliyetlerinin azalması, üretilen malzeme kalitesinin oluşabilecek arızalar sebebiyle düşmesinin önlenmesi, kullanılan kirli yağların filtrelenmesi (3 mikronluk hassas filtrasyon) ile sistem üzerindeki nispeten pahalı olan hat filtrelerinin, emiş ve basma filtrelerinin de maliyetlerinin azalması, hidrolik ve türbin sisteminin sürekli filtrelenen yağ ile çalışacak olması nedeniyle uzun ömürlü ve sağlıklı sistem elde edilmesi, ayrıca yağ maliyetlerinin düşmesi, yağ sarfiyatının azalması, çalışılan ortamın temiz olması, atık yağ maliyetinin düşmesi gibi birçok avantaj elde edilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus cihazın 7 gün 24 saat çalıştırılması hidrolik ve türbin sisteminin sağlığı açısından çok önemlidir. Yani yağ filtrasyon cihazını sürekli çalıştırmalısınız ve yağların sürekli filtrelenmesini sağlamalısınız.


 
Copyright © 2020 ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN VE TİC LTD ŞTİ. Designed By Mehmet ATAN
Master marketing digital