ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

TORBA FİLTRE SİSTEMİ

FİLTRE HAZNELERİ ve TORBA FİLTRE ÇEŞİTLERİ


AFS-FCS Torba Filtre Sistemleri ve İngiliz Filtertechnik markalı ithal torba filtrelerimiz ve hazneleri mevcuttur. Filtre haznelerinde hem ithal hem yerli imalat seçenekleri mevcuttur. Ayrıca kalitesi ithal ürünlerden daha iyi olan yerli imalat torba filtrelerimiz de mevcuttur. 

Toz tutma sistemlerinde kullanılan filtre torbası kumaşları; müşteri taleplerini mükemmel karşılayacak şekilde, gittikçe katılaşarak daralan çevresel emisyon sınırlarını etkin olarak karşılamak üzere ve en gelişmiş üretim teknolojilerini kullanarak üretim tesislerimizde imal edilmektedir. Endüstriyel filtrasyon söz konusu olduğunda, hem torba filtreleri hem de kartuş filtreleri de dahil olmak üzere endüstriyel sınıf sıvılarla çalışırken seçebileceğiniz birkaç farklı filtre tipi vardır. Bununla birlikte, sonuçta, nihai seçim, öngörülen işletme maliyetlerinizde kalırken tesisinizin performans taleplerini karşılamak için doğru filtreleme teknolojisini elde etmeye gelir.

Hem torba hem de kartuş tarzı filtreler çıkarılabilir medya sunar, ancak her bir ortam türünün avantajları ve dezavantajları olduğu için nihai karar uygulamaya dayanmalıdır. Durumunuz için hangi filtrenin en iyi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin. Torba filtreler çoğu endüstriyel uygulama için genellikle en iyi seçimdir.

Torba filtreler, uygulamaya bağlı olarak aktif karbon, iğne keçesi ve naylon monofilament ağ gibi geniş bir filtreleme ortamı yelpazesi kullanır. Torba filtreler, atık katıları torbanın içine sıkıştırarak çalışır ve nispeten düşük maliyetli bir endüstriyel filtrasyon şekli olarak kabul edilir. Bununla birlikte, torba filtrelerin çoğu kartuş filtreden daha küçük bir yüzey alanına sahiptir. Düşük toplam işletme maliyeti, torba filtreleri, kendi kendini temizleme sisteminin maliyetinin haklı olmayacağı küçük parti işlemleri için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, küçük operasyonlarda yüksek bertaraf maliyetine yol açmayan yüksek torba değiştirme sıklığı olmayacaktır.

Bu arada, torba filtreleme sistemleri kartuş filtrelerden daha az katı atık üretme eğilimindedir ve bu da kullanıcının atık hacmini en aza indirmek istediği uygulamalar için mükemmel bir seçimdir. Torba filtreler, soğutma kulesi suyu, enjeksiyon suyu, biyodizel üretimi, soğutucu filtrasyonu, iyileştirme alanları ve RO koruması gibi birçok uygulamada endüstriyel bir su ve yağ filtrasyon çözümü olarak kullanılmıştır. Gereksinimlerinize bağlı olarak, bir torba filtre uzmanımız, su ve yağ temizliğini optimize etmek için doğru torba filtresi ve torba filtre muhafazasını bulmanıza yardımcı olabilir. Torba filtreler ve torba filtre muhafazaları katı atık malzemeleri atık sudan ve yağdan etkili ve çevre dostu bir şekilde çıkarabilir. Torba filtreler, düşük maliyetli ve kullanımı kolay oldukları için kolay ve verimli bir seçenektir.

AFS-FCS Sistem torba filtre yuvalarımızla gurur duyuyor ve bu torba filtreleri, diğer filtreleme sistemlerimizde kullanıyoruz, bu da bize ve tesisiniz için hangi filtreleme çözümünün en iyi olacağını belirlemeye yardımcı olmak için hem teknik hem de ticari deneyim sağlıyor. Endüstriniz ya da neden temiz suya ve yağa ihtiyaç duyduğunuzdan bağımsız olarak, torba filtreler sorunlarınızın çoğunu çözebilir. Madencilik ve kimya endüstrisinde, partikülleri filtrelemek için torba filtreler kullanılır. Genellikle paslanmaz çeliktir ve sıklıkla ASME damgası taşırlar. 
 

Yiyecek ve içecek üretim endüstrisi, düşük maliyet ve olağanüstü güvenilirlik nedeniyle endüstriyel torba filtrelerinden yararlanmaktadır. Kirleticileri sudan çıkarmak için torba filtreleri diğer arıtma yöntemleriyle birlikte kullanılır. AFS-FCS Sistem torba filtre ve filtre muhafazası seçeneklerinin çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir çözüm olabileceği açıktır. Eski bir endüstriyel yağ filtrasyon sistemi, bir operasyonda önemli bir verimsizlik kaynağı olabilir. Daha eski bir yağ filtresi kullanmak doğrudan kârınızı etkileyebilir. İyi haber, AFS-FCS Torba Filtre Sistemleri'nin size ve şirketinize işletme giderlerinden, enerjiden, onarımlardan ve genel bakımdan tasarruf etmenize yardımcı olacak çok çeşitli seçeneklere sahip olmasıdır.
 


AFS-FCS Sistem endüstriyel torba filtreleri ve kartuş filtreleri, katı partikülleri filtre ortamından geçerken sıvılardan ayırmak için bir dizi endüstride kullanılmaktadır. Seçtiğiniz endüstriyel filtrasyon sisteminin türü özel ihtiyaçlarınıza bağlıdır. İki ana faktör, çıkarılması gereken partikül miktarı ve boyutudur. Özel ihtiyaçlarınıza en uygun endüstriyel filtreleme sistemini tanımlamak önemlidir. Torba filtresi, kartuş filtresi veya diğer filtrelerden birini seçerseniz, karar hedeflerinize yönelik olmalıdır.

Torba filtreler katıları sıvıdan uzaklaştırmak için kullanılır. Sıvı torbanın içinden dışarıya doğru akarken, torbaya partikül sıkışır. Endüstriyel kartuş filtresi, çok düşük düzeyde kirlenme olduğunda ve ince parçacıkların çıkarılması gerektiğinde tercih edilen başka bir seçenektir. Birçok durumda, son saflaştırma adımı olarak bir kartuş filtre kullanılır.

AFS-FCS Torba Filtre Sistemleri, zaman testine dayanacak şekilde test edilmiş yüksek kaliteli ürünler sağlayarak verimliliği en üst düzeye çıkarmak için ürünleri tasarlar. Yüksek kaliteli bir ürünün daha ucuz bir alternatife karşı faydalarını akılda tutmak önemlidir. Bir AFS-FCS Torba Filtre Sistemleri ürününe veya sistemine yatırım yapan başarılı mühendisler, kaliteli bir filtrasyon sistemini tanırlar, uzun vadede onlara para kazandırırlar.

Büyümeye ve verimliliğe devam etme taahhüdü, AFS-FCS Sistem'in eğrinin önünde kalmasına ve yıllar boyunca başarılı olmaya devam edecek şirketlere en son teknolojiyi sağlamasına olanak sağlıyor.

Demirli malzeme oluşumu endişe verici olabilir çünkü hem soğutucu filtrasyon sistemleriniz hem de ürettiğiniz ürünlerin kalitesi üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Demir birikmesi kesme aletlerinize ciddi zarar verebilir ve bitmiş parçalarınızın temizliği ve kalitesi üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Torba filtre sistemleri, operasyonlarınızdaki bu istenmeyen materyali ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir ve çeşitli endüstrilerdeki birçok şirket bu sorunları ortadan kaldırmak için adımlar atıyor. Ayrıca manyetik kesici uçlar, çalışmalarında torba filtreleri kullanan şirketler için faydalıdır. Bu manyetik uçlar torba filtrelerin ömrünü uzatır ve ayrıca demir içeren malzemenin birikmesini önleyerek etkinliği arttırır.

Tipik olarak bir torba filtre sistemi, malzemeyi soğutucudan yalnızca torba tarafından çıkarır. Bununla birlikte torbalar, çıkarabilecekleri parçacıkların büyüklüğü ile sınırlıdır. Çok sıkı boyutlandırılmış torbalar, amaçlanan atığa ek olarak soğutucu katkı maddelerini çıkararak olumsuz bir etkiye sahip olacaktır. Bu aynı zamanda, torbalar için gerekli bütçeyi artırarak zamanından önce dolmalarına neden olacaktır.

Manyetik çubuklar bu bağlamda çok daha etkilidir çünkü aksi takdirde torbanın gözeneklerinden geçecek mikron altı manyetik partikülleri çıkarabilir ve hatta torba ulaşan partikül kütlesinin tamamını sınırlayabilir. Akı, sıvının mıknatıslarla mümkün olan en yüksek temas süresine sahip olması için düşük olmalıdır. Torba filtre sistemi, manyetik çubukla sıvı temas süresini en üst düzeye çıkarmak için daima laminer akışla çalışmalıdır.

Manyetik çubuklar kullanmayan AFS-FCS Torba Filtre Sistemleri, demir içeren malzemeleri filtrelemek için kesinlikle torbaya güvenir. Bu nedenle, çantalar kullanım ömürlerinin sonuna geldiğinde işçiler tarafından değiştirilmelidir. Manyetik uçlar, torbayla temas etmeden önce partikülleri çıkararak torbaların ömrünü uzatır. Torbalar daha az malzeme çıkardığı için (mıknatıslar tarafından yakalandığı için), daha uzun süre dayanırlar ve ömürleri önemli ölçüde artar.

Doğru torbayı ve kartuş filtre ortamını seçmek söz konusu olduğunda, ihtiyaçlarınıza uyacak birkaç seçenek vardır. Naylon torbalar çoğunlukla çözücüyü filtrelemek için ve gözenekli filtrelere ihtiyaç duyulan diğer uygulamalarda kullanılır. Naylon monofilament örgü filtre torbaları, naylon monofilament düz örgü kumaş ile kaynak yapılır. Bu naylon ağ filtre malzemesi sabit bir açıklık ve sabit filtrasyon verimliliği sağlar. 100 ila 425 mikron arasında çeşitli gözenek boyutları mevcuttur.

Organik kimyasal bileşikler için olağanüstü adsorpsiyon özellikleri arıyorsanız, aktif karbon filtre torbaları en iyi seçim olacaktır. Tipik olarak, bu torba ve kartuş filtreleri, tehlikeli atık su akımlarından eser miktarda organik madde, renk veya koku gidermek için kullanılır. En ekonomik filtre malzemesi iğne keçeli filtre torbalarıdır. Mevcut en uygun maliyetli tek kullanımlık filtre malzemesinden üretilmiştir. Bunlar genellikle düşük ve orta viskoziteli sıvılar için kullanılır. Çok çeşitli filtre dereceleri mevcuttur ve sunulan malzemeler polipropilen ve polyesterdir.

Endüstriyel uygulamalarda su veya atık sudaki yağı ve diğer yabancı maddeleri temizlemeniz gerekiyorsa, yüksek verimli yağ emme filtre torbalarımız sizin için olabilir. Büyük bir yağ emici filtre alanına ve mükemmel emme kapasitesine sahip eriyik üflemeli polipropilen elyaftan yapılırlar. Ek olarak, asit geçirmez, alkalin geçirmez ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Bu verimli yağ torbası filtreleri,% 90'dan fazla kaldırma verimliliği ve yüksek yağ tutma kapasitesi sağlayan çoklu katmanlara sahiptir. Özel ihtiyaçlarınız için tek torba filtre mi yoksa çoklu torba filtresi mi tercih edeceğinizi seçmek yaygın bir sorudur. Daha yüksek akış hızları ve daha az sıklıkta torba değişimi arıyorsanız, çoklu torba filtre muhafazası en iyi seçenek olabilir.

Çok torbalı filtre muhafazaları hızlı bir geri dönüş sağlar. Yaylı kapak ve dönüş cıvataları, çanta değişikliklerini hızlı ve verimli hale getirir. Sıkıştırma tarzı torba kelepçelerimiz torba sızdırmazlığını garanti eder. Çoklu torbalar aynı zamanda daha yüksek akış oranları ve torba değişiklikleri için daha az duruş süresi anlamına gelir, bu nedenle gününüzü ve dolarlarınızı gereksiz görevlerle harcamazsınız. Ergonomik tasarım, daha kolay erişim için düşük bir profil sağlar ve yaylı kapak tek elle açılabilir. Çok torbalı filtre gövdelerinin son derece kullanışlı bir özelliği, hem endüstri standardı #2 torbalarını hem de pilili kartuşları kabul etmeleridir. Ayrıca alternatif giriş ve çıkış flanşı yerleşimi sağlar ve yönlendirme belirtilebilir.

Ancak, çok torbalı filtre muhafazası her zaman gerekli olmayabilir. AFS-FCS Sistem tek torba filtre yuvaları da çeşitli amaçlara hizmet edebilir. Tek torba filtre muhafazasının avantajlarından bazıları nelerdir? Her şeyden önce fiyat. Bu filtreler ekonomik olarak tasarlanmıştır. İkincisi, basit tasarım kırk yıldır mükemmelleştirilmiştir, tek torba filtrenin bütçenizden bağımsız olarak verimli ve etkili olmasına yardımcı olur. Torbaları değiştirmek için alet gerekmez. V-Clamp kapak kapakları, torbayı değiştirmeyi hızlı ve kolay hale getirir, bu nedenle zamanınızı bu görevlere harcamazsınız. 

Gemi gövdeleri elektro-parlatılmış paslanmaz çeliktir ve temizlenmesi ve bakımı inanılmaz derecede kolaydır. Çoklu torba seçenekleri gibi, tek torba filtre muhafazaları da standart veya pilili torbalar alır. Uygun torba ve kartuş filtresini seçmek karmaşık olabilir, bu nedenle torba filtre yuvaları veya kartuş filtre yuvaları hakkında sorularınız olduğunda, işleminizi gözden geçirecek ve bir öneri yapacak deneyimli uygulama mühendisleri ekibimizle iletişime geçin.

Sektörünüze bağlı olarak, üretim tesisinizin ihtiyaçları belirli bir torba filtre ve endüstriyel su filtrasyonu gerektirecektir. Tipik olarak torba filtreler, atık maddeleri katı maddelerden uzaklaştırmak için torba filtre gövdeleri ile birlikte kullanılır. Yoğun olarak paketlendikleri ve yuvalarından kolayca çıkarılabildikleri için torba filtreler endüstriyel su filtrasyonunu hızlı, kolay ve verimli hale getirir. Birçok torba filtre gövdemizden biriyle birlikte kullanıldığında, torba filtre ortamı atık sudan ve yağdan etkili ve çevre dostu bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olur. Ağır üretim ve üretim tesislerinde, bu özellikle önemlidir, bu nedenle atıkların uzaklaştırılması gereksinimlerinizi ve devlet, belediye ve İSKİ gerekliliklerini karşılayacaktır. 

Neyse ki, torba filtreler soğutma kulesi suyu, demleme, enjeksiyon suyu, biyodizel üretimi, soğutucu filtrasyonu, iyileştirme alanları ve RO koruması dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için kullanılabilir. Ne ürettiğinize ve tesisinize bağlı olarak, maliyet verimliliğinizi, temizliğinizi ve karınızı en üst düzeye çıkarabilmeniz için torba filtre malzemesi ve torba filtre gövdesinin doğru eşleşmesini elde etmenize yardımcı olacağız. 

AFS-FCS Sistem olarak torba filtre yuvalarımızla gurur duyuyoruz. Torba filtrelerimizi diğer filtreleme sistemlerimizde kullandığımızdan, size en iyi şekilde hizmet verebilmemiz için hem teknik hem de ticari uzmanlık sağlıyor.

 


ÇOKLU FİLTRE HAZNELİ TORBA FİLTRE SİSTEMİ (PASLANMAZ ÇELİK)


ÜRÜNE GENEL BAKIŞ

Filtertechnik filtre hücresi muhafazaları endüstriyel filtrasyon uygulamalarının geniş kullanımı için tasarlanmıştır. Ayrıca günümüzün proses, su, yağ ve yakıt endüstrilerinde yaygın olarak kullanılan endüstri standardı Filtertechnik Ftech 7 ”filtre hücreleriyle kullanım için uygundur. Muhafaza, daha kritik uygulamalar için yeni Yüksek Verimlilik hücreleriyle birlikte 1 ila 1000 mikron arasında değişen tüm endüstri standardı filtre hücrelerini kabul edecektir.

Verimi artırmak için, dubleks düzenlemeleri oluşturmak üzere iki veya daha fazla filtre muhafazası paralel olarak bağlanabilir. Bu, her iki filtrenin aynı anda çalışmasına veya diğerinin çalışır durumdayken bir filtrenin izole edilmesine ve bakımının yapılmasına olanak tanır. Sarf malzemelerinin düşük maliyetli doğası nedeniyle, Filtertechnik filtre hücresi muhafazaları, sistemin başka yerlerinde daha pahalı filtrelerin mükemmel bir şekilde korunmasını sağlamak için genellikle kurban filtreler olarak kullanılır. 10 bar'a kadar çalışma basınçları ile Filtertechnik filtre hücresi muhafazası mükemmel 
yönlülük. Birincil veya ana filtre olarak kullanılabilirler.
 

YAĞLAR, YAKITLAR, SU VE SÜREÇ SIVILARI

LPCPF serisi filtre hücresi muhafazası, ayarlanabilir ayaklar ve alt veya yan çıkış bağlantısı ile çok esnektir. Bu, serbest tahliye ve sık işlem değişikliklerinin gerçekleştiği toplu uygulamalar için idealdir. Ekonomisi, yüksek yapı kalitesi ve genişliği ile ön plana çıkmaktadır.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Filtre Hücresi Muhafazalarımız, güçlü filtre hücrelerinizi 100 - 1000 L / dak akış hızlarıyla korumak için üretilmiştir. Paslanmaz veya karbon çeliğinden temin edilebilen muhafazalarımız, devrim niteliğindeki Filtasorb2 su uzaklaştırma ortamımız dahil olmak üzere her boyutta 2 filtre hücresini koruyabilir. Yeni nesil filtreleme için sağlam korumaya ihtiyacınız var.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

 • 10 bar sıvıya dayanıklı, 4,5 bar gaz
 • Sağlam Paslanmaz Çelik Konstrüksiyon
 • Yüksek Debiler
 • Muazzam kir tutma kapasitesi
 • Çok çeşitli mikron boyutlu kesici uçlar mevcuttur
 • Cıvata aşağı bacaklı kompakt ayak izi
 • Ekstra filtrasyon verimliliği için dahili 0-ring conta
 • Muhafazanın altındaki tahliye portu

ÖZELLİKLERİ

 • Pozitif filtre hücresi oturma mekanizması
 • İç ve dış turşu kaplama standarttır
 • Tam konut özelleştirme servisi mevcuttur
 • Yüksek performans, dayanıklılık ve filtrasyon verimliliği
 • Çoğu uygulamaya ve bütçeye uygun geniş filtreleme aralığı
 • Üstün sızdırmazlık düzenlemeleri
 • Partikül kapatma sistemleri
 • Doğal olarak birleşir - yağ ve yakıtlardaki serbest suyu giderin

FAYDALARI

 • Mühür baypas riskini en aza indirin
 • Etkili filtre değişimine yardımcı olan entegre havalandırma
 • Her yuva, tam izlenebilirlik için benzersiz bir seri numarası ile kazınmış
 • Hemen teslimat için stokta mevcut
 • Cıvatalı stil kapaklar
 • Gerekli güvenlik standartlarına uyun ve bunları aşın - CE işareti, Avrupa Basınçlı Ekipmanlar Direktifi, 97/23 / EC
 • Potansiyel olarak patlayıcı ortamlarda kullanım için ATEX Direktifi 94/9 / EC

 

Copyright © 2020 ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN VE TİC LTD ŞTİ. Designed By Mehmet ATAN
Master marketing digital