ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

FİLTREPRES SİSTEMİ

Filtrasyon ve Susuzlaştırma Teknolojisi


Filtrepres katı ve sıvı fazların ayrılması mantığı ile çalışan, genellikle susuzlaştırma (atık hacmini azaltma, üründeki su miktarını azaltma...) veya filtrasyon uygulamalrında kullanılan özel bir ekipmandır.

Sıralı dizilen filtrepres plakaları içerisine pompa ile transfer edilen sulu çamur, basınç yükseldikçe içerisindeki katı maddeleri plakalar arasındaki boşluklarda bırakarak bezlerden süzülür.

Filtrepres çıkışında katı fazda filtrepres keki ve sıvı fazda da filtrat ortaya çıkmaktadır. Filtrasyon prosesi kesiklidir, plakalar doldukça sistem açılır ve oluşan filtrepres keki temizlenir. Ardından çevrim tekrarlanır. 

Filtrepres, çok uzun yıllardan beri kullanılmakta ve yüksek susuzlaştırma verimi nedeniyle birçok uygulamada tercih edilmektedir. Teknolojil gelişmeler ile daha pratik, daha kontrollü ve tam otomatik olarak çalıştırılabilen modelleri geliştirilmiştir.

 


 


FİLTREPRES ÇEŞİTLERİFİLTREPRES KULLANAN SEKTÖRLER


Mekanik susuzlaştırma ekipmanları arasında en yüksek katı madde oranı sağlayan filtrasyon plakaları geniş bir uygulama alanına sahiptirler.

Copyright © 2020 ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN VE TİC LTD ŞTİ. Designed By Mehmet ATAN
Master marketing digital