ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

DUYURULAR!

ATAN AFS olarak portföyümüze 2020 yılında giren yeni ürünlerimiz oldu. Özellikle Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu alanda kişisel koruyucu olarak bazı ürünleri portföyümüze ekledik. Alman GlobeCore üretimi olan UVM5 ve USB5 Antiseptik Dezenfektan Üretim Makinelerini dahil ettik. Ayrıca AFS-SAYE markamızla el ve yüzey dezenfektanları satışımız da başladı. Bunların dışında Trafo Yağı Filtrasyon Cihazı (CMM-06 Yağdan Gaz Giderme Ünitesi), Shroeder marka VEU-F Vernikleşme Giderici Filtrasyon Ünitesi, NOSAS Yağ Kurutma Sistemi, İngiliz Filtertechnik imalatı Su Glikol Filtre Sistemi, DFC3000 Fıçılı Yağ Dağıtıcı ve Filtre Arabası, Filtertechnik patentli ürünü olan FS9V3 Serisi Dijital Görüntülemeli Yağ Analiz ve Partikül Sayım Cihazları, Amerikan Filtertech Inc. imalatı olan Diskli Kaseli Santrifüj Cihazları, Otomatik Santrifüj Cihazları, Ayrıca Hintli Oilmax imalatı olan elektrikli vakumlu süpürge de diye adlandırılan Sump Cleaner talaşlı imalatta tank temizliğinde ve emülsiyon filtrasyonunda hızlı ve etkili bir çözüm olarak ürün portföyümüze dahil oldu.

YAĞ SU AYRIŞTIRICI SİSTEM

Model OWS - Oil Water Separator


Birçok imalat prosesinde, soğutucular, söndürücüler ve diğer sulu solüsyonlar, sersemlik, yağlama ve hidrolik yağlarla kontamine olur ve bu da zararlı bir şekilde işlemi etkiler. Buna ek olarak, tutam havzaları, fırtına kanalizasyon ve saklama havuzları genellikle motor yağı ile karıştırılır, Benzin ve yüzey sularına güvenli boşalmayı engelleyen diğer hidrokarbonlar. Bu kirleticileri etkin bir şekilde gidermek için Filtertech, Model OWS Yağ Suyu Ayırıcıyı üretmektedir. OWS, salyangoz yağlarını ve diğer hidrokarbon kirleticileri sulu çözeltiden ayıran ve çıkaran benzersiz şekilde tasarlanmış tüp paketleri kullanır. OWS, birçok uygulamayı barındıracak geniş bir boyut aralığında üretilmektedir. Buna ek olarak, OWS çeşitli inşaat malzemeleri ve isteğe bağlı özellikler mevcuttur.Kullanma usulü, çalışma şekli:

Kirlenmiş sulu solüsyon yer çekimi ile boşaltılabilir veya Model OWS Yağ Suyu Ayırıcıya pompalanır. Sulu çözelti, solüsyonun hızını yavaşlatırken aynı zamanda ayırıcının toplam genişliği boyunca eşit şekilde dağıtan bir dağıtım plakası üzerine bir giriş portundan OWS'ye girer. Bu, daha ağır katıların ayırıcı tabana düşmesine ve daha büyük yağ damlacıkları sıvı yüzeyine yükselmesine izin verir. Sulu çözelti katı barajın üzerinden geçer ve yakından paketlenmiş birçok polipropilen borudan oluşan birleşim tüpü paketleri boyunca akar. Çözüm boru paketleri boyunca dolambaçlı yolu dolaştırdığından, yağ damlacıkları sadece yukarıdaki boruyla temasa girmek için kısa bir mesafe yükselmelidir. 

Polipropilen oleofilik olduğundan (yağ çeken), yağ damlacıkları boru yüzeyine kolayca yapışır. Zamanla, tüp yüzeylerinde biriken yağ damlacıkları bir araya gelip tüp içindeki deliklere giden yolda büyük damlacıklar oluşturacaktır. Daha sonra büyük yağ damlacıkları tüplerden salınır ve sıvının yüzeyine yüzer. 

 
Sıvının yüzeyindeki biriken yağ tabakası, daha sonra ayarlanabilen akışlı tulumlar vasıtasıyla boşaltılır ve atılmak üzere bir atık yağ tankına yönlendirilir. Yağ damlacıklarına benzer şekilde, çözeltideki daha küçük katılar tüplerin üstünde yerleşecek ve sonunda ağlama deliklerinden tankın eğimli tabanına düşecektir. Boşaltma kanalları, katıların hızla çıkarılması için tankın altı boyunca bulunur. Temiz yağ ve kirden arındırılmış su, tüp paketlerinin karşı ucundan çıkar ve bir yağ barajının altından geçer ve sonra son ayarlanabilir bir taşma tulumuyla boşaltılır ve yerçekimi ile ayırıcıdan uzaklaşır. Yükseklik, yer çekimi drenajına izin vermiyorsa, isteğe bağlı bir aktarma haznesi de mevcuttur. 

 
 
Copyright © 2020 ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN VE TİC LTD ŞTİ. Designed By Mehmet ATAN
Master marketing digital