ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

DUYURULAR!

ATAN AFS olarak portföyümüze 2020 yılında giren yeni ürünlerimiz oldu. Özellikle Koronavirüs pandemisi nedeniyle bu alanda kişisel koruyucu olarak bazı ürünleri portföyümüze ekledik. Alman GlobeCore üretimi olan UVM5 ve USB5 Antiseptik Dezenfektan Üretim Makinelerini dahil ettik. Ayrıca AFS-SAYE markamızla el ve yüzey dezenfektanları satışımız da başladı. Bunların dışında Trafo Yağı Filtrasyon Cihazı (CMM-06 Yağdan Gaz Giderme Ünitesi), Shroeder marka VEU-F Vernikleşme Giderici Filtrasyon Ünitesi, NOSAS Yağ Kurutma Sistemi, İngiliz Filtertechnik imalatı Su Glikol Filtre Sistemi, DFC3000 Fıçılı Yağ Dağıtıcı ve Filtre Arabası, Filtertechnik patentli ürünü olan FS9V3 Serisi Dijital Görüntülemeli Yağ Analiz ve Partikül Sayım Cihazları, Amerikan Filtertech Inc. imalatı olan Diskli Kaseli Santrifüj Cihazları, Otomatik Santrifüj Cihazları, Ayrıca Hintli Oilmax imalatı olan elektrikli vakumlu süpürge de diye adlandırılan Sump Cleaner talaşlı imalatta tank temizliğinde ve emülsiyon filtrasyonunda hızlı ve etkili bir çözüm olarak ürün portföyümüze dahil oldu.

TEB - ISITICI SİSTEMLİ EMÜLSİYON BUHARLAŞTIRICI

Model TEB Thermal Emulsion Brekaer - Termal (Isıtmalı) Emülsiyon Kırıcı Birçok endüstriyel proses, yerinde arıtma ya da saha dışı imha edilmesini gerektiren sulu tabanlı atık akımları üretmektedir.

Bu atık akımları, çoğunlukla, galonla tedavi veya elden çıkarma için ödediğiniz suyu çoğunlukla içerir. Bu maliyetin yanı sıra, üretilen atık miktarını azaltmak için giderek artan bir baskı söz konusudur,

Yerinden atılır ve boşaltmak için boşaltılır. Termal Emülsiyon Kırıcı Modeli TEB, konsantre sulu atıklar için en basit ve en verimli buharlaştırmayı kullanır. TEB, spesifik uygulama gereksinimlerini karşılamak için standart kaynar olmayan (IH) ve kaynar (IHB) modellerde mevcuttur.

TEB, kondansatör seçeneği dahil edildiyse, kırma işleminden, yüksek konsantrasyonlu yağdan ve ya su buharı ya da damıtılmış sudan iki bileşen üretir. Su buharı atmosfere güvenli bir şekilde boşaltılır veya tekrar kullanılmak veya bertaraf edilmek üzere yoğunlaştırıldığından, ilave işlem yapılmasına gerek yoktur.

Kimyasal bölme gibi diğer işlemler operatör yoğunluğudur ve tüm atık akımlarında etkili değildir. Ultrafiltrasyon da kullanılır, ancak TEB ile mümkün olan% 90-95'lik son derece yüksek yağ konsantrasyonlarına ulaşılamaz.Kullanma usulü, çalışma şekli:

Harcanan solüsyon isteğe bağlı bir besleme pompası ile TEB ısıtma odasına otomatik olarak beslenir. TEB, harcanan çözeltiye batmış sökülebilir serpantin yanma tüpüne yönlendirilmiş yanma alevi oluşturan bir gaz yakıtlı brülörü kullanmaktadır. Sıcak gazlar boruya inerken, ısı sıvıya aktarılır ve soğutulmuş gazlar atmosfere gider.
                                       
                                        Boil Unit

Çözelti sıcaklığa ulaştığında, sıvı üstündeki hava hacmine buharlaşır. Buharlaştırma işlemine yardımcı olmak için, ısıtma solüsyonunun altından ısıtma solüsyonunu sıvının üstünde bulunan bir dizi sprey başlıkına (isteğe bağlı olarak Model IHB'ye) sirküle etmek için bir pompa kullanılır.

Bu spreyler ayrıca köpük bastırma ve sıvının yüzeyinde oluşabilecek herhangi bir yağ tabakasının parçalanmasına yardımcı olur.

Bir hava üfleyici, su buharı uzaklaştırmak için kuru hava püskürtmeyle geçirilir ve su buharı isteğe bağlı deşarj istifinden dışarı atılır. Aşırı püskürmenin cihazdan çıkmasını önlemek için, Sis önleyici maddeler ve birleşebilen elemanlar deşarj yığınına dahil edilmiştir.
 


                                                                                                                                                                        Non-Boil Unit 

Su fazı buharlaştırıldığında, sıvı seviyesi düşer ve seviye kontrol şamandıraları tarafından algılanır. Ardından, uygun çalışma seviyesini korumak için ısıtma odasına ilave sıvı ilave edilir. Bu dolum / buharlaşma döngüsü, ilk kirletici konsantrasyona bağlı olarak önceden belirlenmiş bir süre boyunca devam eder. 

Dolum / buharlaştırma devrinin sonunda, besleme kapanır ve bölmedeki kalan sıvı daha da yoğunlaştırılır. Pişirme tamamlandıktan sonra, konsantrasyonun bir silindir veya çöp kutusuna atılması için isteğe bağlı bir boşaltma pompası etkinleştirilir. Oda daha sonra otomatik olarak yeniden doldurulur ve işlem döngüsü tekrarlanır. Isıtma bölmesinde eğimli bir taban ve biriken katıların kolaylıkla çıkarılması için büyük temizleme giriş kapağı bulunur.

Copyright © 2020 ATAN FİLTRASYON SİSTEMLERİ SAN VE TİC LTD ŞTİ. Designed By Mehmet ATAN
Master marketing digital