AFS-FRU-SF-5000-25L YAĞ FİLTRE CİHAZI

sf5000-oil-filter-2.jpg

Yağ filtresi makinesi, yağdaki kirleri ve mikro partikülleri gidererek, bu şekilde daha az bozulma elde eder ve çok fazla yağ tasarrufu sağlar. Yemekleri kızartırken yağın üzerinde kalıntılar kalır; filtre makinemiz bu sorunu çözecek ve yağ çok hızlı şekilde bozulmayacaktır. Yağın ömrü uzayacak ve sağlıklı bir şekilde defalarca kullanılabilecektir.

Yağ temizleyicinizi, kirlilik içermeyen ve mümkün olan en iyi koşullarda tekrar kullanıma hazır hale getirin. Yiyeceklerin kalitesini artırır ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Yağ filtresi makinesini kullanarak yağı çok sık değiştirmenize gerek kalmaz, bu işçilik %50-60'a kadar düşer. Paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve kullanımı kolaydır. Her gün yiyecek kızartan herhangi bir işletme için idealdir.

FRUCOSOL - SF5000 Teknik Özellikleri

Filtrasyon Debisi:      20 litre/dk

Elektrik Tüketimi:      750 Watt

Kapasite:                  30 Litre

Elektrik Faz Gerilim:  230-110/50-60 Hz

Net Ağırlık:               30 Kg

Boyutlar (UxGxY):     610 x 380 x 390 mm

Bildiğimiz gibi, gıda üretim sürecinde yağın kızartılması uzun sürecek ve kalite giderek düşecektir. kızartılan ürünlerin siyah görünmesi, yağ kokusu, yağ içeriğinin yüksek olması, asit değerinin ve peroksit değerinin aşılması, duman vb. Müşterinin yiyecek algısını büyük ölçüde etkiler.

Aynı zamanda gıda hijyeni ve güvenliği sorununu da beraberinde getiriyor. Bu nedenle kızartma yağının bir süre kullanıldıktan sonra değiştirilmesi gerekir, ancak çoğu zaman kızartma yağının değiştirilmesi üretim maliyetlerinin artmasına neden olur. Kızartma yağı filtreleme ekipmanının kullanılması yukarıdaki sorunları çözebilecektir. Kızartma yağ filtresi makinesi, yağ ömrünü uzatarak yağ maliyetinden tasarruf edebilir. Yemeklik yağlar ve kızartmalarda kullanılan yağlar birkaç kez kullanıldıktan sonra, içerisinde insan sağlığına zarar verecek artıklar, partiküller barındırmaya başlarlar. 

Bu artık ve partiküllerin filtrelenerek kızartma veya yemeklik yağın içinden alınması gerekmektedir. Bu cihazla kullanılmış yağlarınızı filtreleyebilir ve bu yağların içinde büyük parçacıklar şeklinde ve gözle görülmeyen ölçülerde partikül ve artıklardan korunmuş olursunuz.

İnsan sağlığının korunması ve yemeklerinizin daha lezzetli olması için, yağın sağlıklı bir şekilde birkaç kez daha kullanılabilmesine olanak sağlanması için Frucosol SF-5000 Yağ Filtrasyon Cihazını kullanın.
sf5000-oil-filter-1.jpg
Soru:
Fritöz yağı derin kızartma sırasında köpürüyorsa, yine de kullanılabilir mi?

Cevap:
Kızartmada köpürme yaygındır. Yağ sıvı olmasına rağmen, yağda nem olmadığı için kuru ısıda pişirme yöntemidir. Yiyecekler kızgın yağın içine bırakıldığında yiyeceklerin içindeki nem buharlaşmak üzere yüzeye çıkar. Bu, yağın karakteristik olarak köpürmesine neden olur ve bununla ilişkili nem, nişasta ve kirlilikler geride kaldığında yüzeyde bir köpük oluşturabilirler.

"İyi kullanım" hakkında konuştuğumuzda, aslında iki şeyden bahsediyoruz: güvenlik ve kalite. Gıda güvenliği açısından köpük, yağda başlı başına bir sorun olduğunu göstermez. Bununla birlikte, yağın zamanla iyi kullanıldığının bir işaretidir. Yaşlanma ve tekrarlanan kullanımla, yağda ekşi tatlar oluşabilir ve yapısı bozularak daha az etkili hale gelir. Köpük, yağın filtrelenmesi gerektiğinin ve tamamen geri dönüştürülmesi ve yeni yağ ile değiştirilmesi gerekebileceğinin bir işaretidir. Yağın bozulmasını izlemek için piyasada bulunan bir test kiti kullanabilirsiniz.

Köpürmeyi önlemek ve yağınızın ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz bazı basit şeyler var:

* Derin kızartma için özel olarak tasarlanmış bir yağ kullanın.
* Hırpalanmış ve panelenmiş ürünlerin fazla kaplama içermediğinden emin olun.
* Patates kızartması gibi yüksek nemli ve uzun süre pişen ürünleri önce daha düşük bir sıcaklıkta ve sonra daha sıcak bir fritözde gevrek olarak haşlayın.
* Yağı aşırı derecede ısıtmaktan kaçının (ideal olarak 190 C derecenin altında).
* Sepetler arasında geride kalan parçacıkları atın.

*** Sık sık filtreleyin.